żywienie TRZODY CHLEWNEJ

Prosięta


prosieta-mini


Wartość pokarmowa preparatu mlekozastępczego dla prosiąt.

osesek

 

 

Wartość pokarmowa mieszanek paszowych pełnoporcjowych i uzupełniających dla prosiąt - dostępna u doradcy żywieniowego.

Oferta handlowa mieszanek pełnoporcjowych i uzupełniających dla prosiąt
* Dostępne także jako mieszanki paszowe uzupełniające, o takich samych parametrach jak w mieszankach paszowych pełnoporcjowych, za wyjątkiem zawartosci cynku, który w tych paszach jest na poziomie 2300 mg/kg


Mieszanki paszowe pełnoporcjowe dla prosiąt ( LINIA SUPER ) jak i mieszanki paszowe uzupełniajace ( LINIA STANDARD ) zawierają w swoim składzie ekstrudowane zboża, izolaty białkowe oraz preparaty zakwaszające z aktywnym nośnikiem. Mieszanki te charakteryzują się wysoką strawnością, a jednocześnie utrzymują równowagę pomiędzy populacajmi mikroflory jelitowej prosiąt. Dodatkowo dzieki eliminacji czynników antyżywieniowych i alergennych zapobiegają biegunkom i zahamowaniu wzrostu. Dodatkowo w paszach z LINII SUPER, dzięki wprowadzeniu oleju kokosowego, wysokiego poziomu laktozy i suszonej plazmy krwi w formie miękkiego mikroglanulatu osiągają wysoką zdrowotność i prawidłowe przyrosty masy ciała w krótszym okresie odchowu.
Mieszanki te idealnie sprawdzają się w intensywnym tuczu trzody chlewnej.
schemat-zyw-prosiat

Koncentrat Prosiak Uniwersal

zalecany jest przy sporządzaniu mieszanek pełnoporcjowych:
  • 30 % w paszach dla prosiąt ssących od 24 dnia życia do 2 dni przed odsadzeniem,
  • 25 % w paszach dla prosiąt odsadzonych od 2 dni przed planowanym terminem odsadzenia do 15 dni po odsadzeniu.

Osesek

to pełnoporcjowy preparat mlekozastępczy zalecany w żywieniu prosiąt ssących od pierwszego dnia życia. Należy go rozpuścić w wodzie o temperaturze 45 C w ilości 125-140 g/l. Osesek w swoim składzie zawiera łatwo przyswajalne składniki pokarmowe, wysoki udział białka mleka i laktozy, co zapewnia właściwe przyrosty dobowe prosiąt.

Koncentrat Prosiak Odsadzenie

przeznaczony jest dla prosiąt na okres od 2 dni do 15 dni po odsadzeniu. Całość zastosowanych komponentów ma na celu zminimalizowanie efektów ubocznych stresu spowodowanego oddzieleniem prosiąt od lochy.


wlasciwosci
Zapytaj Doradcę...