żywienie BYDŁA

W żywieniu bydła bardzo duże znaczenie mają pasze objętościowe. Dawki pokarmowe oparte są na bardzo zróżnicowanych, pod względem wartości pokarmowej paszach objętościowych. Kiszonka z kukurydzy, kiszone wysłodki buraczane to pasze charakteryzujące się wysoką koncentracją energii, a niską białka ogólnego. Odwrotnie jest w przypadku zielonek z traw czy lucerny.
Właśnie, dlatego Wytwórnie Pasz PIAST wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyły linię mieszanek treściwych i mieszanek paszowych uzupełniających dla bydła o zróżnicowanej zawartości białka i energii. Zastosowanie danego produktu jest uzależnione od rodzaju pasz objętościowych stosowanych w żywieniu zwierząt. W programie żywienia bydła nie mogło zabraknąć również mieszanek treściwych dla opasów i cieląt oraz preparatów mlekozastępczych. W ofercie Wytwórni Pasz PIAST znajdą Państwo również PIASTmixy mieszanki paszowe uzupełniające mineralno-witaminowe dla bydła. Są to produkty pokrywające zapotrzebowanie mineralno-witaminowe krów w zależności od wydajności mlecznej, stadium laktacji (laktacja, zasuszenie) oraz problemów żywieniowych, z jakimi można się spotkać w stadach bydła.

Bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do współpracy, gwarantujemy bardzo dobry serwis żywieniowy prowadzony przez doświadczonych doradców w zakresie żywienia bydła oraz bezpłatne analizy pasz.

Korzystając z pasz Wytwórni Pasz PIAST wybierają Państwo polskie tradycje i wysoką jakość opartą na wiedzy oraz doświadczeniu najlepszych hodowców bydła.

 

Cielęta

cieleta-art-miniMieszanka treściwa dla bardzo młodych zwierząt, idealnie zbilansowana, z najlepszych jakościowo surowców.

Krowy mleczne

krmleczne-art-miniProgram żywienia krów mlecznych Wytwórni Pasz PIAST gwarantuje duży wybór mieszanek treściwych i koncentratów dla bydła mlecznego. Zapewnia doskonałe dostosowanie pasz treściwych pod względem białkowym i energetycznym do pasz objętościowych stosowanych w żywieniu krów.

PIASTmixy dla krów mlecznych

piastmix-art-miniW ofercie Wytwórni Pasz PIAST znajdą Państwo również PiastMixy mieszanki paszowe uzupełniające mineralno dla bydła. Są to produkty pokrywające zapotrzebowanie mineralno - witaminowe krów w zależnoości od wydajnoości mlecznej, stadium laktacji (laktacja, zasuszenie) oraz problemów żywieniowych, z jakimi można się spotkać w stadach bydła.

Opasy

opasy-art-miniW programie żywienia bydła nie mogło zabraknąć również mieszanek treściwych dla opasów. OPAS to mieszanka treściwa dla bydła opasowego w okresie od odpojenia paszami płynnymi aż do końca okresu opasu. Dzięki wysokiej koncentracji energii zapewnia dobre przyrosty masy ciała.